Prihlásenie / Registrácia
+421 907 158 533 (Po-Pia: 9:00 - 16:00)

Ekologické fľaše: prečo by ste mali dať prednosť práve im?

Odhalíme vám, čím je ekologická fľaša v porovnaní s klasickou fľašou výnimočná a čo by ste mali o nej vedieť. Prezradíme si tiež, akým spôsobom vplýva na kvalitu fľaše materiál, z ktorého je vyrobená a či je vhodnejšie dať prednosť sklu, plastom alebo kovom.

Aké fľaše na vodu sú ekologické?

Súčasný trh nám ponúka veľké množstvo fliaš na vodu vyrobených z rôznych materiálov. Na výber tak máte viaceré alternatívy, v ideálnom prípade by ste si však mali zvoliť takú, ktorá berie ohľad na životné prostredie. Nie všetky fľaše sú totiž kompletne recyklovateľné a výrobný proces niektorých z nich sa spája so značným množstvom emisií oxidu uhličitého aj nahromadeného odpadu. Vhodnejším riešením je preto ekologická zdravá fľaša, ktorú možno recyklovať a používať sa dá opakovane, nielen jednorázovo.

Jednou z možností, ktoré máte na výber je sklenená fľaša na vodu vyrobená z odolného skla s istou mierou nerozbitnosti. Obľúbená značka EQUA Vám vo svojom sortimente ponúka viaceré atraktívne kolekcie, z ktorých každá vyniká odlišným, do detailov prepracovaným dizajnom jednotlivých modelov. Sériu fliaš Active ocenia športoví nadšenci, zatiaľčo fľaše Mismatch vynikajú svojou eleganciou a modely Flowerhead vás očaria svojou kvetinovou výzdobou priam stvorenou pre obdobie jarných mesiacov.

Pre výrobu sklenených fliaš EQUA sa používa špeciálne borosilikátové sklo, ktoré je tvrdé, avšak zároveň aj ľahké a odolné voči pôsobeniu tepla a chemických látok. Každá sklenená fľaša je zároveň vybavená vrchnákom z nerezovej ocele a v niektorých prípadoch aj silikónovým spodkom chrániacim fľašu pred nárazmi, prípadne ochranným obalom s praktickou železnou rukoväťou.

 

Zdravé fľaše pre deti aj dospelých

Ďalšou možnosťou sú kovové fľaše z nerezovej ocele zvyšujúcej ich životnosť. Dostupné sú v minimalistickej verzii Basic aj v moderných modeloch Smart  s trackerom, prostredníctvom ktorého je možné prepojiť fľašu s mobilným telefónom. Neváhajte sa presvedčiť o tom, že zdravá fľaša môže byť vyrobená aj z kovov a zaujať vás môže aj svojou nepriepustnosťou či možnosťou umývania v umývačke riadu.

Do tretice máte na výber plastové fľaše, ktoré sú cenovo najdostupnejšie a vyrábajú sa z látky Tritan zabezpečujúcej odolnosť voči vyšším teplotám, vrátane 100 stupňov Celzia. Fľaša EQUA z plastov sa na rozdiel od bežných plastových fliaš typu PET dá plne recyklovať a tiež neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé ani toxické látky, čo potvrdzuje aj certifikát BPA free priradený plastovým fľašiam značky EQUA.

Zdravé plastové fľaše EQUA možno bez problémov využívať ako fľaše pre deti, keďže ich dokážu zaujať svojim dizajnom s pestrými farbami a vzormi. Vďaka praktickému popruhu na ruku sa ľahko prenášajú a dostupné sú tak v 400 – mililitrovej verzii pre mladších potomkov, ako aj s objemom 600 mililitrov pre staršie ratolesti. Pre deti vynikajúco poslúžia ako fľaše do školy, zatiaľčo rodičia ich môžu využiť tak v práci, ako aj pri športovaní.