Prihlásenie / Registrácia
+421 907 158 533 (Po-Pia: 9:00 - 16:00)

Fľaše EQUA: Výhody a benefity

S akými prednosťami sa používanie fliaš EQUA spája, v čom sú výnimočné a ktoré z ich vlastností určite oceníte?Predstavíme vám tiež značku EQUA so špeciálnym zameraním na jej filozofiu, priority a samozrejme aj sortiment.

Aká by mala byť ideálna fľaša na vodu?

Už aj v našich končinách čoraz známejšia značka EQUA pochádza z neďalekého Slovinska, odkiaľ sa jej produkty a posolstvo šíri do okolitých európskych krajín. Prvoradým zameraním značky sú fľaše na vodu, avšak nie bežné fľaše, aké nájdete v ktoromkoľvek supermarkete, ale naopak špeciálny druh zdravých a ekologických fliaš. Ich ohľaduplnosť voči životnému prostrediu dokazujú viaceré certifikáty, ktoré boli značke udelené, zatiaľ čo ďalší certifikát potvrdzuje, že tieto fľaše neobsahujú pre naše zdravie nebezpečné látky BPA.

Za vznikom značky stojí myšlienka znížiť podiel plastových PET fliaš s dlhou dobou rozkladu a negatívnym vplyvom na prírodu. V mene značky sa tak spájajú slová eco čiže ekologické a aqua, teda voda. Časť zo svojho zisku v rozsahu 10 percent pritom spoločnosť venuje viacerým iniciatívam podporujúcim zdravý životný štýl a majúcim pozitívny vzťah k prírode. Autentické eko fľaše sa vyrábajú od roku 2010 a zadovážiť si ich už môžete aj na Slovensku. Podľa vlastných údajov, spoločnosť od začiatku svojho fungovania až do súčasnosti zabránila kontaminácii životného prostredia vo forne vyše 650 tisíc jednorázových plastových fliaš, ktoré by ste hneď po prvom využití vyhodili.

Zakladateľmi značky sú slovinskí podnikatelia Anže Miklavec a Stella Korošec a riadi sa hľadaním harmónie medzi štýlom, hydratáciou a udržateľnosťou. Štandardná EQUA fľaša si od svojho vzniku v roku 2010 prešla viacerými dizajnovými zmenami, inovatívny motív 217 napríklad nahradil staršiu verziu Mismatch. Značka má pre svojich priaznivcov pravidelne pripravené novinky, dizajnové aktualizácie a nové dostupné modely fliaš.

 

V čom je EQUA fľaša unikátna?

Ako je dobre známe, je dôležité dodržiavať pitný režim, či už o detí alebo dospelých a to nielen počas horúcich letných dní. Zárukou správnej hydratácie sa pre vás môže stať práve EQUA fľaša na vodu, vďaka ktorej získa váš organizmus primeraný podiel tekutín, ktoré si v priebehu dňa vyžaduje. Nezabúdajte, že dostatočné množstvo vody v tele je podmienkou pre správne fungovanie tráviaceho systému, zníženie únavy či na to, aby nám nechýbala energia a aby nás chránil náš imunitný systém.

Borosilikátové sklo je kvalitný, trvanlivý a odolný materiál, z ktorého sú vyrábané fľašky na vodu s etiketou EQUA. Vďaka nemu sa každá fľaša v tejto kategórii vyznačuje odolnosťou voči teplejším tekutinám a tak ju môžete použiť aj na prenos kávy alebo čaju. Prostredníctvom silikónového tesniaceho krúžka je zas fľaša vodotesná a pre výrobu jej vrchnáka sa použila odolná nehrdzavejúca oceľ. V prípade potreby máte ku každej z ponúkaných fliaš navyše k dispozícii dvojročnú záruku.

Opakovateľne používateľná fľaša EQUA je dostupná vo viacerých atraktívnych farbách, spomedzi ktorých sa teší obľube predovšetkým séria Mismatch zastúpená v modeloch Lila, Sage, Pistachio, Blueberry Pie a ďalších. K jednotlivým fľašiam sa pritom dajú zakúpiť ručne vyrobené obaly poskytujúce každej fľaši primeranú ochranu pred znehodnotením a zároveň plniace funkciu tepelného izolátora, čo oceníte v momente prenosu teplých nápojov.
Čo sa týka využitia, tieto moderné fľaše na vodu vás môžu sprevádzať pri športovaní aj v práci, zatiaľ čo váš potomok si môže svoju fľašu pokojne vziať so sebou spolu so svojou desiatou do školy. Aby nedošlo k strate fľaše a súčasne sa vám ľahšie prenášala z miesta na miesto, vybavená je pútkom, ktoré sa dá jednoducho zavesiť na ruku.