Prihlásenie / Registrácia
+421 907 158 533 (Po-Pia: 9:00 - 16:00)

COVID-19 - aktuálne informácie

V nadväznosti na dianie v Slovenskej republike v súvislosti so šírením koronavírusu a následného vyhlásenia núdzového Vládou SR, Vám prinášame zopár aktuálnych a upresňujúcich informácií ako fungujeme v tomto období.
Vláda SR na tlačovej konferencii dňa 15.3. 2020 o 19:00 hod. vydala viacero obmedzení, ktoré sa týkajú obchodov. Obchody, ktoré majú výnimku a nemusia byť zavreté od pondelka 16. 3.2020 o 6:00 hod:
 
  • potraviny
  • lekárne a zdravotné pomôcky
  • drogérie
  • predajne pohonných hmôt a palív
  • novinové stánky
  • predajne krmív a ďalších potrieb pre zvieratá vrátane veterinárnych ambulancií
  • prevádzky telekomunikačných operátorov
  • prevádzky verejného stravovania a stánky s rýchlym občerstvením
  • prevádzky poštových, bankových a poisťovacích služieb
  • prevádzky internetových obchodov (e-shopov) a donáškových služieb.
Práve pod posledný bod "prevádzky internetových obchodov" spadáme, a preto pre Vás ako zákazníkov je dôležité, že aj naďalej fungujeme v štandardnom režime bez obmedzení. Tovaru máme dostatok aj na nasledujúce obdobie, keďže naša firma K3 plus, s.r.o. sa zaoberá primárne distribúciou produktov, ktoré dodávame do partnerských predajní po celom Slovensku.
 

Čo sa však zmenilo?

Po dôkladnej analýze sme prišli k záveru, že budeme musieť dočasne pozastaviť zasielanie tovaru na osobný odber na výdajné miesta Zásielkovne a DPD Pickup. Zásielkovňa síce deklaruje, že zo zákona majú výnimku, keďže sa jedná o poštový podnik, avšak drvivá väčšina ich výdajných miest sú klasické obchodné prevádzky, ktoré nariadeným Vlády SR ostali zatvorené. Tieto prevádzky síce teoreticky môžu byť otvorené ako výdajne Zásielkovne, ale príde nám to veľmi neekonomické, aby boli otvorené len kôli výdaju tovaru. Predpokladáme teda, že budú zatvorené. Aby sme predišli chaosu a zisťovaniu, či je pobočka otvorená, alebo nie, rozhodli sme sa plošne túto službu dočasne pozastaviť.

Kuriérska služba DPD nám oznámila, že z dôvodu nariadenia krízového štábu sú od 16. 3. 2020 uzavreté všetky menšie prevádzky a obchody. Z tohto dôvodu nie je možné odosielať balíky do odberných miest DPD Pickup.

Aktuálne teda ponúkame jediný spôsob dopravy objednaného tovaru cez kuriérsku služby DPD. Doručenie prebehne poväčšine nasledujúci pracovný deň po odoslaní.
 

Manipulácia s hotovosťou je zakázaná

Zdravie nás všetkých je najdôležitejšie! Preto by sme Vás chceli poprosiť a požiadať o súčinnosť. Ak je to len trochu možné, vyberte si pri nákupe v našom obchode platbu VOPRED, či už kartou cez systém GoPay, alebo bankovým prevodom. Tým, že nebudete musieť manipulovať s hotovosťou, sa čas predania zásielky výrazne skráti, čo je v tejto situácii kľúčové opatrenie, ktoré je potrebné urobiť v rámci prevencie. Nestretávať sa resp. skrátiť tento čas na minimum.

Toto opatrenie podčiarkuje aj stanovisko, ktoré vydala kuriérska spoločnosť DPD, že z dôvodu rizika nemožnosti odovzdať peniaze vybrané kuriérom v hotovosti za dobierky v pobočkách bánk, zastavujú do odvolania preberanie a manipuláciu s hotovosťou.

Ak však aj napriek všetkým týmto opatreniam trváte na platbe na dobierku, bude Vám to umožnené. Za tovar bude možné zaplatiť platobnou kartou. Každý kuriér DPD disponuje vo svojom vozidle prenosným platobným terminálom.

Všetci pevne veríme, že horeuvedené opatrenia pomôžu v súčasnej situácii zabrániť šíreniu koronavírusu, alebo aspoň obmedziť jeho šírenie ďalej. Za nás môžeme len skonštatovať, že robíme maximum, aby sa k Vám zásielky doručili rýchlo a včas, bez akýchkoľvek obmedzení.