Prihlásenie / Registrácia
+421 907 158 533 (Po-Pia: 9:00 - 16:00)

Doručenie pred Vianocami 2020

Stále robíme všetko preto, aby sme aj v tomto hektickom čase všetky zásielky odoslali, ešte v ten istý deň. Zatiaľ sa nám to darí a urobíme všetko preto, aby všetky darčeky dorazili pod stromček načas.
Objednávky, ktoré budú vytvorené v pracovný deň do 13:00 hod. budeme expedovať v ten istý deň. Podstatný je čas pripísania platby v náš prospech, ak je to do 13:00 hod., tak je to expedované hneď, dobierky samozrejme expedujeme obratom. Keďže kuriér DPD chodí v tieto dni výrazne neskôr ako obyčajne, objednávky balíme až pokiaľ kuriér DPD nedorazí, čiže častokrát sa stane, že aj neskôr vytvorené objednávky sú expedované v ten istý deň.

Bohužiaľ aktuálne nevieme predikovať opatrenia vlády SR, ak sa niečo zmení budeme musieť operatívne na zmeny reagovať. Týka sa to hlavne zásielok na osobný odber - DPD Pickup a Zásielkovna. Tieto zásielky sa štandardne vydávajú prostredníctvom partnerských predajní. Ak sa z nariadenia Vlády SR zatvoria, čo nemôžeme ovplyvniť, prestaneme zasielať tovar na výdajné miesta.

Pozorne si prečítajte nasledujúce informácie ohľadom doručenia v predvianočnom čase.

AKTUALIZÁCIA 18.12. 2020, 18:00
Vzhľadom na aktuálne opatrenia vlády SR, sme sa dnes do odvolania rozhodli pozastaviť doručovanie tovaru na osobný odber na tzv. výdajné miesta (Zásielkovňa, DPD Pickup). Aj keď Zásielkovne fungujú ako poštová služba a výdaj tam nebude zakázný, v tejto chvíli nedisponujeme informáciou, ktoré miesta budú aj naďalej otvorené a ktoré nie. Je to na rozhodnutí majiteľa samotnej prevádzky, či to miesto otvorí, alebo nie, či sa mu to ekonomicky oplatí, nakoľko tam nebude môcť predávať svoj vlastný tovar ako obyčajne. Z tohto dôvodu, aby sme predišli nepríjemnostiam pri dorčení na "zatvorené miesto", sme sa rozhodli do odvolania obe služby pozastaviť a na e-shope si ich ako spôsob dopravy nie je môžné vybrať.
 

Tovar skladom

Tovar, ktorý je označený ako skladom je reálne v našom sklade v Bratislave. Nemusíte preto čakať, kým ho naskladníme, ale môžeme ho odoslať ihneď. Tovar označený iným atribútom resp. vypredaný tovar si do nákupného košíka ani nenaklikáte a nie je ho možné objednať.


Výber prepravnej spoločnosti

Posledné 2 týždne pred Vianocami Vám odporúčame si vybrať doručenie kuriérsku spoločnosť DPD pre všetky druhy zásielok. Z našich skúseností vieme, že pominulé roky to bola jediná firma, ktorá doručovala zásielky načas v režime D+1 (nasledujúuci pracovný deň po odoslaní). Zásielkovňa už zásielky nie vždy doručovala tak, ako sme boli zvyknutý počas celého roka. Upozorňujeme, že výdajné miesta na osobný odber Zásielkovne a DPD Pickup bývajú v tomto čase už preplnené a často sa stáva, že nepríjmajú nové balíky. Aj keď sa tento problém snažíme minimalizovať priebežným vypínaním takýchto odberných miest z našej ponuky, môže sa stať že tovar zbytočne ostane 1-2 dni na depe príslušného prepravcu oproti štandardnému doručeniu. Pri výbere odberného miesta je dôležite si všímať aj otváracie dni pred Vianocami, častokrát sa stáva že tieto pobočky majú zmenený pracovný čas, resp. sú už zatvorené.
 

18.12.2020 (piatok) do 13:00

Zásielky odoslané v tento deň budú podľa našich skúseností doručené do Vianoc načas.


21.12.2020 (pondelok) do 13:00

Toto je pravdepodobne posledný deň, kedy tovar odoslaný cez Zásielkovňu má šancu prísť do Vianoc, teda do 23.12. 2020 aj na výdajné miesto. Napriek tomu však odporúčame vybrať si doručenie kuriérskou spoločnosťou DPD.


22.12.2020 (utorok) do 13:00

Posledný deň, kedy odosielame tovar, kde je aspoň aká taká šanca doručiť ho do Vianoc, teda do stredy večera 23.12. 2020. Ako prepravcu doporučujeme vyberať výhradne kuriéra DPD. Pri zaslaní tovaru na osobný odber na výdajné miesto cez Zásielkovňu, alebo DPD Pickup sa môže stať, že ten tovar tam nestihne doraziť, v lepšom prípade tam príde, ale nestihnete si ho vyzdvihnúť pre otváracie hodiny príslušneho obchodu. Sama Zásielkovňa avizovala, že niektoré zásielky už nebude vedieť načas doručiť. Utorok 22.12.2020 je zároveň POSLEDNÝ DEŇ v tomto roku, kedy odosielame zásielky.

POZNÁMKA: Garantovať doručenie tesne pred Vianocami Vám už bohužiaľ nevieme, za našu stranu však môžeme prisľubiť, že urobíme všetko preto, aby zásielky objednané do 13:00 boli vyexpedované vždy ešte v ten istý deň. Prepravcovia doručujú štandardne podľa nasledujúceho schématu:
  • Kurér DPD - D+1 (nasledujúci pracovný deň po odoslaní)
  • DPD Pickup - doručenie na výdajné miesto - D+1 (nasledujúci pracovný deň po odoslaní)
  • Zásielkovňa - doručenie na výdajné miesto - D+1 (Bratislava), D+2 (celé Slovensko)


23.12. 2020 - 3.1.2021 - Dovolenka a inventúra

Predvianočný zhon na nás zanechá stopy, a preto si potrebujeme dopriať pauzu. V čase od 23.12.2020 - 3.1.2021 nebudeme expedovať žiadne zásielky, nakoľko budeme čerpať dovolenku a následne prebehne v sklade inventúra. Všetky objednávky prijaté v tomto čase budeme expedovať postupne ako prichádzali v pondelok 4.1.2021. Sklad bude zatvorený. Ak nás z nejakého dôvodu budete potrebovať kontaktovať, môžete nám napísať na e-mail info@bagabaga.sk, v rámci možností sa Vám budeme snažiť odpovedať v čo najkratšom čase.