Prihlásenie / Registrácia
+421 907 158 533 (Po-Pia: 9:00 - 16:00)

Kuriér DPD - náš preferovný partner

V snahe o rýchlejšie a kvalitnejšie doručovanie zásielok sme sa rozhodli zmeniť cenník poštovného od 11.9.2015 v prospech kuriérskej spoločnosti DPD.
V snahe o rýchlejšie a kvalitnejšie doručovanie zásielok sme sa rozhodli zmeniť cenník poštovného od 11.9.2015 v prospech kuriérskej spoločnosti DPD. Dôvodom na zmenu bolo viacero, ale primárne nám išlo o rýchlosť doručenia, ktorú iné prepravné spoločnosti garantovať nevedeli.


Doručenie kuriérom DPD ešte výhodnejšie

  1. Doručenie zásielky do 24 hodín, platí iba pre pracovné dni
  2. Nízka cena poštovného 2,40 s DPH (platba vopred) resp. 3,30 s DPH (dobierka)
  3. Doručenie zdarma už pri objednávke nad 30 EUR s DPH, platí pre platby vopred
  4. Deň vopred zaslanie interaktívnej sms s číslom zásielky, predpokladaným termínom doručenia, prípadne výškou dobierky
  5. Možnosť zmeniť deň doručenia zásielky odpoveďou na interaktívnu sms, prípadne presmerovať doručenie zásielky na osobný odber na výdajné miesta DPD Pickup
  6. Možnosť osobného odberu zásielky v sieti výdajných miest DPD Pickup


Prečo sme sa pre túto zmenu rozhodli?

Od 1.1.2015, keď Slovenská pošta zmenila svoje obchodné podmienky sme zaznamenali, že veľa odoslaných zásielok končilo na príslušnej dodacej pošte, bez toho aby boli ďalej doručované, dokonca príjemca o tom ani nebol informovaný. Balíky Slovenskej pošty boli doručované v režime D+2. Ako veľmi šikovná alternatíva k pošta sa zdala Zásielkovna - sieť výdajných miest pre osobný odber. Avšak aj Zásielkovňa doručovala časť zásielkok na tretí, alebo štvrtý deň. S uvedeným stavom sme neboli spokojní. Keďže nám primárne ide o rýchlosť doručenia, lebo chceme aby ste svoj objednavný tovar mali čo najskôr - už na druhý pracovný deň, zmena nutne musela prísť. Ak aj napriek tomu preferujete iného prepravcu, stále sme ponechali možnosť prepravy tovaru aj cez Slovenskú poštu, alebo Zásielkovňu.

Rozhodli sme sa staviť na kvalitu a rýchlosť a ako hlavného partnera sme si vybrali kuriérsku spoločnost DPD. Zásielky poslané cez DPD majú v podstate garanciu doručenia už na druhý pracovný deň od odoslania. Interaktívnou sms sa dozviete približný čas doručania, dokonca máte možnosť odpoveďou na sms zmeniť doručenie, prípadne si presmerovať tovar napr. na osobný odber na niektoré výdajné miesto DPD Pickup. Veríme, že uvedené zmeny budete vnímať pozitívne a prispejú k skvalitneniu a zrýchleniu doručovania našich zásielok.