Prihlásenie / Registrácia
+421 907 158 533 (Po-Pia: 9:00 - 16:00)

Získali sme prestížny SSL EV certifikát

Záleží nám na internetovej bezpečnosti, a preto sme pred nedávnom prešli auditom a renomovaná certifikačná autorita firma COMODO nám vystavila prestížny tzv. EV SSL certifikát.
Záleží nám na internetovej bezpečnosti, a preto sme pred nedávnom prešli auditom a renomovaná certifikačná autorita firma COMODO nám vystavila prestížny tzv. EV SSL certifikát. Od minulého týždňa sme teda aj na našom e-shope nasadili SSL protokol, ktorý všetkým našim návštevníkom zabezpečí výrazné zvýšenie zabezpečenia prenášaných údajov medzi e-shopom Bagabaga.sk a klientským počítačom.


Čo je to vlastne SSL certifikát?

SSL certifikát je zjednodušene šifrovací kľúč, ktorý šifruje celú dátovú komunikáciu medzi klientom a serverom a zaisťuje zabezpečenie komunikácie proti odpočúvaniu. V našom prípade medzi zákazníkom a stránkami Bagabaga.sk. Každý zákazník citlivo posudzuje bezpečnosť obchodu, ktorému zveruje svoje osobné dáta, a preto pri odosielaní citlivých dát, ako sú napríklad heslá, má zákazník istotu, že server, s ktorým komunikujú, patrí skutočne nám. Osobné, alebo obchodné údaje teda nemôže podvodne odchytiť a zneužiť tretia strana. Adresy stránok zabezpečených protokolom SSL sú vždy označované v prehliadači na začiatku ako https:// , kde "s" na konci označuje protokol SSL.


SSL EV certifikát so zeleným adresným riadkom

V internetovom prehliadači na stránkach Bagabaga.sk sa SSL EV certifikát zobrazuje s adresným riadkom vo výrazne zelenej farbe. Dochádza tak, k jednoznačnej identifikácii stránok, keď popri webovej adrese je uvedený aj názov našej spoločnosti K3 plus, s.r.o., čím návštevníkom preukazujeme svoju jasnú identitu. Návštevník nemusí mať obavy, že sa dostal na stránku podvodníka, ktorý sa vydával za nás. SSL EV certifikát zaisťuje na stránkach maximálne zabezpečenie dátovej komunikácie (256 bitové šifrovanie) a najvyššiu dôveryhodnosť.

SSL certifikát K3 plus, s.r.o.

Samotné vydanie SSL certifikátu s rozšíreným EV overením podlieha najprísnejšiemu overeniu identity. Donedávna bol SSL EV iba výsadou bánk, alebo finančných inštitúcií. Nám sa to však podarilo a prešli sme certifikačným procesom. Okrem samotného zabezpečenia prenášaných údajov slúži certifikát ako internetový doklad totožnosti, ktorý nám vydala jedna z najdôveryhodnejších certifikačných autorít na svete firma Comodo. Vydaním tohto certifikátu sa za nás zaručuje medzinárodne známa organizácia a návštevníkovi garantuje, že naša identita je pravá a dôkladne overená.